Baza wiedzy

Logowanie do panelu Directadmin

Głównym panelem administracyjnym usług hostingowych jest u nas DirectAdmin (na życzenie również ISPConfig).

Aby się na niego zalogować przejdź w przeglądarce na adres przesłany przez nas w wiadomości informującej o aktywacji konta hostingowego - standardowo zakończony portem 2222 lub 2223 (obydwa porty można naprzemiennie używać). Kiedy pokaże się okno logowania wpisz swój login i hasło, które od nas otrzymasz.

Jeżeli nie pamiętasz nazwy serwera, do którego powinieneś się zalogować możesz użyć ogólnego adresu do logowania: https://hosting.linux.pl/index.html#dalogin. Musisz jednak pamiętać, że podana tam domena musi poprawnie działać - w przeciwnym razie nie zostaniesz przekierowany w odpowiednie miejsce.

 

 

Jeżeli kiedyś zapomnisz hasła istnieje możliwość szybkiego wygenerowania nowego (link: "zapomniane hasło").

 

 

Po zalogowaniu zobaczysz interfejs panelu, wraz z sekcją informacyjną po prawej stronie.

Po zalogowaniu warto zapoznać się z rozmieszczeniem informacji w panelu oraz dostępnych opcji. Lewa część podzielona została na cztery sekcje wraz z linkami do narzędzi konfiguracyjnych usług związanych z kontem. Z prawej strony wyświetlane są przydatne informacje dotyczące konta: wykorzystanie dysku i transferu, limity konta, adres ip serwera, hosty dla poczty i ftp, porty poczty czy serwery DNS, których należy używać przy delegacji domen.

 

 

Oceń ten artykuł by pomóc nam usprawnić naszą Bazę wiedzy.

4 1